Nové funkce a vylepšení v StarWind Virtual SAN
  
Novinky o společnosti
Nové funkce a vylepšení v StarWind Virtual SAN
18 dub 2018

Výrobce StarWind patří mezi pionýry v oblasti SDS (softwarově-definovaná storage), hyperkonvergovaných a storage appliance. Jeho produkty jsou přímo navržené k vybudování odolné IT infrastruktury s vysokým výkonem a flexibilitou, cílené na SMB a Enterprise ROBO zákazníky. V průběhu roku 2017 bylo přidáno do StarWind Virtual SAN několik znatelných funkcí, které opět posunuly produkt na novou úroveň.

StarWind Virtual SAN představuje kompletní řešení pro SDS poskytující fault-tolerant storage s vysokým výkonem pro VM a aplikace. Díky tomuto řešení odpadá potřeba mít fyzicky sdílenou storage prostřednictvím „zrcadlení“ interních harddisků a flash mezi servery. Navíc přispívá k významné úspoře CAPEX a OPEX, protože funguje na komerčně „podpultových“ komponentách. Virtual SAN také pohání StarWind hyperkonvergovanou appliance (HCA) – řešení postavené na klíč pro virtualizovanou infrastrukturu. Kombinující server, storage, networking, zálohování, management a hypervizor dle Vaší volby (vSphere, Hyper-V a brzy i KVM) v jednotné škálovatelné a manažovatelné vrstvě.

StarWind rozšířil možnosti support programu o proaktivní variantu k zajištění ještě větší provozuschopnosti a dostupnosti zákaznických aplikací a služeb. Proaktivní support kombinuje proprietární analytiku a real-time health monitoring. K tomu používá pokročilou AI (umělá inteligence), která dokáže předpovědět pravděpodobnost nadcházejícího problému a jeho preventivnímu vyvarování se. Systémoví administrátoři se tak mohou soustředit na další inovace místo konstantnímu monitoringu vlastního IT.

Za účelem poskytnutí SMB a ROBO zákazníkům hybrid cloud řešení, byla funkčnost obohacena o nový prvek – StarWind Hybrid Cloud. Důvod k tomuto kroku bylo to, že existující taková řešení stále skýtají jistá úskalí. Zaprvé potřebujete nasadit zcela nový hardware, od nuly ho nastavit a teprve následně adaptovat na nový management. Abyste mohli začít používat takovýto systém, musíte si tak vyhradit značné množství času, úsilí a financí. Navíc nemáte přidanou hodnotu v podobě vysoké dostupnosti Vašich VM a aplikací, neboť neobsahuje možnost jejich živé migrace mezi on-premise a veřejným cloudem.

Aby byla cesta k veřejnému cloudu jednoduší, je tu právě StarWind Hybrid Cloud. Využívající kombinaci Hyper-V ekosystému na existujících on-premise serverech a Azure. Pro snadnou správu jsou k dispozici nástroje jako StarWind Manager, Hyper-V a SCVMM. Kromě standardně sdílené storage s vysokou dostupností také replikuje data mezi lokacemi. Díky aktiv-aktiv storage StarWind umožňuje disaster recovery ve veřejném cloudu k dosáhnutí požadovaného RTO a RPO. Ve výsledku StarWind Hybrid Cloud přináší benefity v podobě snadného nasazení a správy, zefektivnění vynaložených nákladů a zvyšující bezpečnost Vašich dat.

Seznam novinek      >