DataCore Partner Event Sofia
  
Události

DataCore Partner Event Sofia

  • Typ události: Konference
  • Datum: 26 zář 2017
  • Město: Sofia
  • Účastnící události: Partner

Dear partners,

 

We would like to take this opportunity to invite you to the partner event conducted by the company BAKOTECH s.r.o. focused on software-defined storages (SDS).

During this morning session the vendor DataCore Software will introduce itself to you in cooperation with Lenovo Bulgaria team. The whole event will take place in presence of the vendors’ representatives. They will present you benefits of DataCore and comparison with competitors solutions and the new Lenovo SDS appliance powered by DataCore. In addition you may take this great opportunity to get answers on your questions from the first hand.

Join us and broaden your knowledge regarding virtualization solutions. Do not miss the chance to do the first step in SDS with the leader of the market before your competitors do!

We look forward to meeting you!

Programme:

8:30

Registration

9:00

Introduction of BAKOTECH

9:15

Software-defined vs. Hyper-Converged overview

9:45

Software Definded Storage with DataCore SSV

10:30

Coffee Break

10:45

Hyper-Converged with DataCore V-SAN

11:30

Software-defined and Hyper-converged

11:45

Lenovo DX8200 D

12:15

Q&A

12:30

Licensing, pricing and promo

12:40

Lunch time

26th September 2017 9:00 – 13:00

Central Hotel Sofia

52, Hristo Botev Blvd

Sofia - Bulgaria

Register online HERE.

Please confirm your attendance till 18th September 2017 at the latest by e-mail to info.cz@bakotech.com or by registering on the link above.

 

Foto from the event:Captcha Image
Aktualizovat obrázek Odeslat žádost  >
Svou registrací souhlasím, v souladu s GDPR a Podmínkami zpracování osobních údajů, se zpracováním poskytnutých osobních údajů, kontaktních informací a e-mailové adresy společností BAKOTECH s.r.o., se sídlem Štěrboholská 1434/102a, 102 00 Praha 10 – Hostivař, za účelem zařazení do databáze a dalšího marketingového užití, tj. nabízení výrobků a služeb a za účelem zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků, a to na dobu 5 let nebo do odvolání.