Společnost TNT Express Ukrajina zvolila DeviceLock, aby se zabránilo úniku důvěrných údajů
  
Projekty: DeviceLock
Společnost TNT Express Ukrajina zvolila DeviceLock, aby se zabránilo úniku důvěrných údajů
Společnost TNT Express Ukrajina zvolila DeviceLock, aby se zabránilo úniku důvěrných údajů

Za účelem kontroly přístupu k citlivým firemním datům a zabránění jejich zneužití se TNT Express Ukrajina rozhodla pro software DeviceLock.

Podle vedoucího IT oddělení TNT Express Ukrajina, Igora Tolmacheva, vznikla potřeba softwarového produktu DeviceLock v souvislosti s provozem podniku ve vysoce konkurenčním trhu, kde únik citlivých dat může společnosti způsobit obrovské škody. "Mnoho nedostatků v IT bezpečnosti společnosti umožní útoky nejen hackerům, škodlivému softwaru a privilegovaným uživatelům. Proto jsme se rozhodli převzít kontrolu nad oběhem informací v rámci společnosti", – řekl Igor Tolmachev.

Při výběru produktu, pro řešení našeho problému v infrastruktuře pro 350 pracovních stanic, 40 serverů a routerů, bylo rozhodující, že DeviceLock je oproti konkurenčním řešením velice jednoduchý na nasazení a zaručí vysokou účinnost zabezpečení. Zavedení DeviceLock poskytuje IT oddělení kompletní kontrolu nad tím, jaká zařízení připojená k pracovním stanicím se používají a jaké informace jsou na ně zapsány. Také vznikla možnost stínování souborů, kdy se přenášená data ukládají na centrální úložiště, což dává administrátorovi kompletní představu o tom, jaké dokumenty jsou přenášeny. Celý proces nasazení byl poměrně jednoduchá operace a to s přispěním odborné technické pomoci od SPRO, s.r.o. – Autorizovaný prodejce DeviceLock na Ukrajině.

TNT Express – lídr v oblasti expresních zásilkových služeb. Ukrajinská pobočka společnosti má více než 700 zaměstnanců ve 20 regionálních kancelářích. TNT Express Ukrajina pokrývá více než 140 měst a provádí asi 10.000 transakcí za týden.

DeviceLock – je prostředek pro sledování a záznam přístupu uživatelů k vstupně-výstupních zařízením. DeviceLock umožňuje ovládat celou řadu potenciálně nebezpečných zařízení: USB-porty, diskety, disky CD / DVD, stejně jako FireWire, IR, sériové a paralelní porty, WiFi a Bluetooth adaptéry, páskové mechaniky, PDA, veškeré vnitřní a vnější vyměnitelné jednotky a pevné disky. DeviceLock poskytuje detailní audit a stínování souborů, včetně místní synchronizace PDA a smartphonů, stejně jako ovládací prvky uživatelského přístupu k tiskovým zařízením.

Připomeňme, že společnost BAKOTECH je oficiálním distributorem produktů DeviceLock na Ukrajině a dlaších zemích.

Všechny projekty      >