Progress Software
Progress Software
 
Efektivní monitorování sítě a řízení toku dokumentů ve společnosti
 
 
Progress Software je globálním poskytovatelem služeb a databází pro vývoj softwaru a aplikací pro organizace obchodních, průmyslových a vládních informačních služeb. Portfolio společnosti zahrnuje různá řešení v oblasti podnikové integrace, monitorování sítě, výměny dat a vývoje aplikací a společnost poskytuje služby cloud computingu pro SaaS.
 
Cílem společnosti je vybavit co nejvíce organizací správnými nástroji pro řešení dnešních digitálních výzev.
 
 
 
TECHNIKA
 
 
 
Nabídka Bakotech zahrnuje dvě technologie poskytované společností Progress Software Corporation.
 
První je široce známé řešení pro monitorování a správu sítě s názvem WhatsUp Gold. Jedná se o nástroj pro aktivní i pasivní monitoring, díky podpoře protokolů jako je SNMP 1/2/3 verze, WMI, SSH, Flow protokolů jako NetFlow nebo Syslog.
Druhým je nástroj pro zabezpečení a zlepšení všech typů přenosů souborů, a to jak mezi uživateli, tak systémy. MOVEit se skládá ze dvou nezávislých systémů, MOVEit Transfer a MOVEit Automation. Společně umožňují automatizovat tok dokumentů a generovat zálohu na míru. Umožňují plně automatizovat přenos mezi kritickými obchodními systémy a snadno šifrovat komunikaci koncových uživatelů. Kromě toho poskytují možnost sdílet složky s různými právy správce spolu s úplnou auditní stopou. Aby v případě potřeby bylo jasné, kdo a kdy má k čemu přístup. A to vše je zajištěno pomocí AES 256 FIPS 140-2.
 
ŘEŠENÍ
 
 
Progress WhatsUp Gold:
 
Network Discovery: WhatsUp Gold Layer 2/3 Discovery identifikuje všechna zařízení v síti včetně routerů, přepínačů, serverů, přístupových bodů a dalších. Toto řešení má technologii Seed Scan, která zjišťuje všechna zařízení v síti a automaticky se učí topologii sítě ve společnosti; WhatsUp Gold automaticky generuje mapu 2. a 3. vrstvy sítě, infrastruktury Windows®, bezdrátové infrastruktury, cloudových zdrojů a dalších. Monitoruje bezdrátové řadiče LAN, přístupové body, servery, úložná zařízení, tiskárny a další.
 
Správa: neustále monitoruje dostupnost a výkon infrastruktury od směrovačů, přepínačů a firewallů po servery, úložná zařízení, aplikace a virtuální stroje.
 
Cloud Monitoring: Automaticky zjišťuje, mapuje a monitoruje cloudová prostředí včetně AWS a Azure. Umožňuje monitorování, reportování a upozorňování na stav a výkon prvku cloudové infrastruktury. To umožňuje nejen sledovat využití cloudových zdrojů, ale také sledovat účtování služeb a prostor a zobrazovat data ve formě reportu na jednoduchém dashboardu.
 
Monitorování aplikací: Nabízí výchozí profily aplikací, které vám umožňují snadno sledovat výkon a dostupnost oblíbených aplikací společnosti Microsoft, jako jsou Exchange, SharePoint®, Dynamics, Lync®, SQL Server®, DNS, Internet Information Services (IIS), Active Directory® a Hyper -V® a také systémy Linux a webové servery Apache.
 
Analýza síťového provozu: WhatsUp Gold shromažďuje záznamy o toku síťového provozu pomocí protokolů Cisco NetFlow, NetFlow-Lite a NSEL, Juniper J-Flow, sFlow, QUIC a IPFIX. To vám umožní optimalizovat výkon sítě, izolovat anomálie síťového provozu, minimalizovat úzká hrdla a odhalit důvody pro využití šířky pásma.
 
Sledování virtuální instance: WhatsUp Gold podporuje virtuální stroje vytvořené pomocí VMware a Hyper-V. Díky tomu dokáže sbírat informace o statistikách a využití procesorů, paměti, disků a rozhraní a zobrazovat je na pohodlných dashboardech.
Analýza a sběr protokolů: Správce protokolů vám umožňuje monitorovat, filtrovat, vyhledávat a upozorňovat protokoly pro každé zařízení v síti samostatně a také sledovat meta trendy, jako jsou významné změny v počtu protokolů.
 
MOVEit Transfer
 
 
Mezi pokročilé bezpečnostní funkce patří šifrování vyhovující FIPS 140-2, ověřování a autorizace uživatele a potvrzení doručení souboru. MOVEit Transfer zaznamenává aktivity v databázi porušení, aby byla zajištěna shoda s ISO 27001, HIPAA, PCI, GDPR, SOX, BASEL I / II / III, FIPS, FISMA, GLBA, FFEIC, ITAR a předpisy o ochraně dat.
 
Ad-Hoc modul: umožňuje koncovému uživateli systému jednoduše odesílat zašifrované soubory z úrovně Outlook e-mailu. Na pár kliknutí si vyberete úroveň zabezpečení, vytvoříte účet pro externího příjemce, zašifrujete obsah e-mailu a nastavíte zásady.
 
Secure Folder Sharing: další funkce, která každému v podniku umožňuje přístup přesně k těm souborům, ke kterým by měl mít přístup. Veškerá obchodní komunikace a přenos souborů budou šifrovány a sdílené soubory budou také šifrovány. Navíc šetří auditní stopu, aby bylo možné v případě komplikací ověřit, kdo a kdy měl ke konkrétním datům přístup.
 
Flexibilní implementace: MOVEit Transfer může být hostován v místní infrastruktuře, v komerčních cloudech i jako SaaS.
Automatizace MOVEit
 
MOVEit Automation
 
 
Poskytuje bezpečný, snadno použitelný a automatizovaný pracovní postup. Minimalizuje riziko ztráty dat a ručních přenosů v rozporu s předpisy. MOVEit Automation také poskytuje záruku doručení, nepopiratelnost, šifrování PGP a granulární řízení přístupu s auditním záznamem.
 
Různé možnosti: Edice Corporation a Enterprise lze upravit tak, aby vyhovovaly téměř každému zákazníkovi.
 
Integrace: Rozhraní API umožňují snadnou integraci MOVEit Automation s aplikacemi třetích stran pro propojení celé infrastruktury v jediném automatizačním systému.
 
 

 

 

Robert Kurucz

Territory Manager  Czech&Slovakia

M: +421 950 548 010

robert.kurucz@bakotech.com

   

 

Oficiální webové stránky: https://www.progress.com/
Produkty a řešení